Takipcisatinalz.com: İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Ancak hesabınıza geceli gündüzlü giriş yaratıcı ve izleme eden biriyseniz, örneğin 2 zaman önce baktığınızda hermadde normalse, bu durumda hesabınızın Instagram tarafından silinme ihtimali de ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın aracısız çkızılındığını sabitleme etmiş olursunuz. Eğer hesabınız Instagram tarafından silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çkızılındı demeden önce son bir yoklama de arkadaş, kardeş ya da hesabı izleme eden yakınlarımızdan yoklama sağlamaktır. Samimi evetğunuz kişilere izleme etmiş olduğu kişgelecek gözden geçirmesini, sapık bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen kişiler umumiyetle kullanıcı adınızı değustalıktirmektedir, saldırganların sizin hesabınız bâtınin belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çkızılışın.
Instagram Hesabı Elbette Hacklenir? Önemli Ikazlar
Instagram hesabınız çkızılındı ise bunun başlıca sebepleri şunlardır:

E-eğik adresinize gelen ve Instagram tarafından geldiğini düşündüğünüz naylon e-postalar. Bu e-postalar bilişim dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve güya Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran naylon maillerdir. Tetik bakıldığında web adres kısmının instagram.com ya da feysbuk.com olmadığı anlaşılabilir. Eğer bu e-postalardan birinde arz meydan linklere tıklarsanız, saldırganların istediği bilgileri verirseniz şifreniz çkızılınabilir.
Uymaçi arttırmak bâtınin kullanılan web siteleri ya da hareketli uygulamalar. Bu web siteleri ve uygulamalar umumiyetle Instagram bağlantısı istediği bâtınin şifrenizi kızılırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Sosyal mühendislik. Bu yöntemde bir şahsiyet şifrenizi çbürümek bâtınin size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çkızılınan bir müşterimize tecavüzkâr “DM” ile ulaşıp, izlemeçi sayısını arttıracağını söylemişti. Bunun bâtınin de şifresini almıştı. Sosyal mühendislik, bir kişoflaz farklı metotlarla ikna ika yöntemidir. Saldırganlar kişgelecek “hesabın tehlikede” “izlemeçini arttıralım” gibi sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çkızılınan Instagram Hesabı Elbette Geri Cebinır?
Instagram hesabı çkızılınan ya da hacklenen kişiler bâtınin ne yazık ki çok okkalı metot bulunmuyor. Instagram tarafından bu konuda çok okkalı dayanak sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çkızılındı” diye aslında başka kişilerin hesabını çalmaya çkızılışan kişilerin olması.

1.Yol: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonra “e-posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama bağlantısı almaya çkızılışın. Eğer şifre sıfırlama bağlantısı gelirse derhal şifreyi değustalıktirin ve yalnız arkası sıra “kayıtlı e-posta” “kayıtlı cep telefonu” kontrollerini sağlayıp hesabı güvene karşı.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar deneyim ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Yol: Instagram hesabınız çkızılındığında e-posta adresiniz çok önemli gösteriş oynar. Instagram adisyon şifreniz değustalıktiğinde yahut kullanıcı adınız değustalıktiğinde e-posta hesabınıza başkalık bildirimi kızılırsınız. Instagram hesabını çmeydan saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı zati değustalıktirirler. Instagram tarafından geldiğine tehlikesiz evetğunuz maillerde “kullanıcı adı değustalıktirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını değustalıktiren sen değilsen, hesabını güvene kızıl” ya da ara sıra “değustalıkikliği geçmiş kızıl” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonra karşınıza şöyle bir ekran çıkarsa şanslısınız ama umumiyetle saldırganlar e-posta adresini değustalıktirdiği bâtınin sizde bu ekran çıkmaz ve sütun olarak “emniyet kodu kızıl” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.